Veterani pokazali koliko se voli atletika na Otvorenom prvenstvu u dvorani

Zaljubljenici u atletku širom države i regiona okupili su se u atletskoj dvorani na Otvorenom prvenstvu Saveza atletski veterana Srbije. Veterani Partizana osvojili su ukupno osam medalja.

Zlatnu medalju osvojio je Filip Delić u kategoiji M40 u disciplini 3000 metara sa 9:30.50, dok je u istoj trci Bojan Nikolić bio trećeplasirani sa 11:41.10.

Zlatom se okitio i Marko Uremović u sprinterskoj disciplini na 200 metara sa rezultatom 31.12 sekundi i srebrom na 60 metara sa 9.18 sekundi u kategoriji M45.

Marko je bio član i pobedničke štafete 4×200 metara, koja je pobedila sa 2:10.49. Ostali članovi štafete bili su i Miloš Jovanović, Boban Stefanović i Dejan Džodan takođe osvajači medalja i u pojedinačnim disciplinama.

Džodan osvojio je bronzano odličje u disciplini 60 metara u kategoriji M45 sa 9.46 selundi.

Viceprvaci u svojim disciplinama bili su Stefanović i Jovanović. Boban je srebro u skoku motkom osvojio sa preskočenih 2.90m u kategoriji M55, dok je Miloš bio drugi u bacanju kugle sa 9.85m u kategoriji M35.

Čestitamo svim našim veteranima koji su učestvovali na takmičenju, obradovali nas medaljama i pokazali koliko se voli kraljica sportova.