Pljuštale medalje na Prvenstvu Beograda za atletske škole!

Naši najmlađi šamioni bili su ubedljivi na dvoranskom Prvenstvu Beograda za atletske škole. Fenomenalan uspeh su ostvarili naši atletičari sa šest šampionskih, pet vicešampionskih i sedam trećeplasiranih mesta.

Zlatnu medalju u disciplini 50 metara prepone osvojila je Leona Jovanić (AŠC) sa 10. 85 sekundi.

Najbolji u bacanju medicinke za AŠB bio je Mihajlo Popović sa daljinom 7.85 metara.

Rezultat od 10.29 sekudni doneo je zlatnu medalju Đorđu Jovanoviću (AŠB) u disciplini 50 metara prepone.

Ana Grujbešić bila je najbrža na 150 metara u kategoriji AŠA u vremenu 22.08 sekundi.

Još jednu zlatnu medalju u bacanju medicinke, ali za AŠA osvojila je Adel Krišto koja je bacila 11.41 metara.

Preponaš Mihajlo Petković bio je najbrži u disciplini 50 metara prepone sa 8.76 sekundi.

Gala Krizmanić viceprvakinja Beograda je u disciplini 50 metra prepone (AŠB) sa 10.47 sekundi.

Takođe srebrni na preponama bio je i Marko Trninić (AŠC) sa rezultatom 9.54 sekundi.

Dve srebrne medalje i u skoku udalj iz zone. Relja Mandal bio je najbolji za AŠC sa daljinom 2.64 metra, dok je Luka Ilijev u kategoriji AŠB skočio 3.27 metra.

U skoku uvis Ivo Jevtović osvojio je srebnu medalju sa preskočenih 1.06m.

Dve brone u disciplini 150 metara. Dunja Simić (AŠB) svoju trku završila je za 25.09 sekundi, dok je Anastasija Nikolić do svoje bronzane medalje u kategoriji AŠA došla sa istrčanih 23.01s.

Takođe dve bronze i u bacanju medicinke. Ana Džodan je bila trećeplasirana u kategoriji AŠB, a medicinku je najdalje bacila na 7.02 metara. U konkurenciji dečaka za uzrasnu kategoriju AŠA, Vojin Maksimović najdalji hitac imao je na 9.81 metara.

Treće mesto u trci na 50 metra zauzela je Maša Milošević (AŠC)sa istrčanih 9.83 sekundi.

Preponešica Emilija Isailović (AŠB) bila je treća u trci na 50 metara prepone sa rezultatom 10.72 sekundi.

Bravo za svu decu Partizana! Pokazali ste koje na najbolji! Zahvaljujemo se svih trenerima i roditeljima koji zajedničkim snagama pomažu da ostvarimo najbolje sportke uspehe!