Održan 46. Partizanov kros

U subotu 12 novembra 2022, u parku iznad stadiona Partizan, održan je 46. po redu, tradicionalni Partizanov kros. Kao i svake godine, manifestaciju je obeležila masovnost najmlađih, ali veliki broj gledalaca i poštovalaca ove atletske discipline. Učešće je uzelo preko 250 trkača iz gotovo svih klubova u Srbiji i nekoliko klubova iz Republike Srpske.

U prvom delu programa, odrćane su trke za mlađe selekcije. U konkurenciji mlađih pionirke pobedu je odnela Ena Perišić, dok je treće mesto zauzela Andrea Grubješić. U konkurenciji mlađih juniorki, pojačanje AK Partizan Milena Milanović takođe odnosi ubedljivu pobedu i najavljuje odličnu dvoransku sezonu. U glavnoj trci dana Memorijalu Franje Mihalića, takođe ubedljivu pobedu odnosi Nikola Raičević.

U drugom delu programa održane su trke za najmlađe, atletske škole, koje su po tradiciji najmasovnije. Program je završen trkom veterana i rekreativaca na 3000m.

Ostale slike sa manifestacije kao i zvanične rezultate možete pronaći na Facebook stranici AK Partizan.