Ivana za stotinku od U23 državnog, pobede i rekrodi sezone za Partizanovce u finalu KUP-a!

Uzbudljivo i uspešno finale KUP-a Srbije za seniore/ke koje se pod organizacijom Srpskog Atletskog Saveza održalo u Kraljevu. Atletičari Partizana zabeležili su fantastične rezultate!

Ivana Ilić pobedila je u disciplini 200 metara sa neprikosnovenih 23.45 sekundi, samo jedna  stotinka delila ju je od državnog rekorda za mlađe seniorke koji drži Kornelija Šinković postavljen 1986. godine.

U disciplini bacanje kladiva ubedljiva je bila i Aleksandra Ivanović, koji gotovo godinama nema konkurenciju u ovoj disciplini. Pobedila je sa 57.30m.

Pobedu je ostvario i Nikola Raičević na 3000m u solo trci na 8:43.24.

Drugoplasirani na 400 metara prepone bio je Miloš Marković sa 52.62 sek.

Nemanja Dostanić zabeležio je nastupe na obe sprinterske discipline, uspešniji je bio na 200 metara sa odličnih 22.65 sek, dok je na 100 metara dan ranije istrčao 11.43. Na 200m je bio osmi, a na 100, jedanaesti.

Na 400 metara trčao je Petar Dimitrijević, koji je sa 52.79 zauzeo devetu poziciju.

Bacačica Aleksandra Vasović uzela je nastupe u tri bacačke discipline. Prvog dana takmičenja bacila je koplje 22.80m čime je osvojila šesto mesto, a na disku bila deveta sa 25.20m. Drugog dana bacala je kuglu i sa 9.66m osvojila isto deveto mesto.

U trci na 800 metara naša Milena Milanović istrčala je 2:39.34, a u ukupnom plasmanu bila je devetoplasirana.

Štafeta 4×100 metara osvojila je treće mesto sa sjajnih 49.18 sekundi, a nju su pored Ivane Ilić trčale i naše sjajne devojke Maja Miodragović, Emilija Grujić i Jelena Zečević .

Bravo za sve Partizanovce koju su ovog vikenda dali sve od sebe da što bolje predstave crno-bele boje! Mnogo ste jaki!