Otvoreno Prvenstvo Beograda za seniore/ke: Zlatne Partizanove štafete

Autor teksta: Kristina Bijelić

U subotu, 17. septembra, na stadionu Vojne akademije, održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za seniore/ke.  Partizanovi asovi ostvarili su sjajan uspeh i kući se vratili sa pregršt medalja. Naime, crno-belima pripalo je 5 zlatnih, 7 srebrnih i 2 bronzane medalje!

Najpre je seniorka Risović Sanja pobedila u trci na 100m prepone sa vremenom 15,42. Odmah za njom na cilj je pristigla Savić Iva osvojivši srebro, a ubrzo zatim u disciplini skok u dalj svojim fantastičnim nastupom izdejstvovala i bronzu!

Potom je trka na 100m za muškarce bila raspoređena u četiri grupe, kada je sjajni Kijanović Aleksa odneo ubedljivu pobedu stigavši na cilj nakon 11,08 sekundi. Raičević Nikola takođe mu se pridružio na zlatnom postolju, nakon što je bio ubedljiv u trci na 1500m sa vremenom od  4:05,47.

Pobednička štafeta

Olimpijski maratonac, Anđelko Rističević, pokazao je da ga i dalje inspiriše olimpijska euforija i na prvenstvu Beograda istrčao  5000m za 15:49,17, osvojivši srebrnu medalju!

Za sam kraj takmičarskog dana, veliko iznenađenje i radost doneli su kako seniori, tako i seniorke. Naime, muški sastav za štafetu 4×100, koji su činili Kijanović B, Grujić M, Jakšić S. i Kijanović A. pobedili su svoje konkurente i osvojili zlato. Identičan uspeh ostvario je i ženski sastav koji su činile Lončarević L, Savić I, Ristović S. i Vesković T, stigavši prve na cilj za 52,54 sekunde.