Seniorsko prvenstvo Srbije: Stjepan Bojanić dvostruki prvak države

Šampionat Srbije za seniore i seniorke održan je ovog vikenda, u našoj jedinoj atletskoj dvorani u Beogradu. AK Partizan 1945 osvojio je 13 medalja – pet zlatnih, sedam srebrnih i jednu bronzanu, i tako se našao na drugom mestu po broju osvojenih medalja.

Atletičari su pokazali izvanrednu spremnost, te je veliki broj njih oborio lične rekorde. Naš Asmir Kolašinac nadmetao se u bacanju kugle, kada je ostvario pobednički rezultat od 20,63m i time pokazao da je spreman za predstojeće Svetsko prvenstvo u Kombank Areni. Iako se okitio zlatnom medaljom, samim dostignućem i nije bio baš naročito zadovoljan:

- “Proklizavala mi je kugla na šaci, nisam realizovao hice tehnički kako treba, ali to u ovom trneutku, na prvom takmičenju, nije bitno. Biće bolje u narednim takmičenjima. Važno je da sam fizički veoma dobro spreman.” – objasnio je Asmir za Sportski žurnal.

IMG_4989

Stjepan Bojanić bio je jedan od najuspešnijih crno-belih atletičara ovog vikenda kada je postao dvostruki prvak Srbije! Naime, prvog dana takmičanja osvojio je zlato u disciplini 400m sa rezultatom 48,99. Drugog dana, pobedio je na 200m stigavši na cilj za 22,12 sekundi.

Marko Jevremović, u disciplini 400m pristigao je na cilj odmah posle Stjepana i osvojio srebrnu medalju.

IMG_5028

Aleksa Kijanović očekivano je pobedio u trci na 60m sa fantastičnim rezultatom 6,98, dok je Zdravko Petrović zauzeo drugo mesto u seniorskom troskoku.

16473476_983115311822645_5006436754729606937_n

Kod seniorki, Katarina Sirmić ostvarila je uspeh na 200m, osvojivši srebro sa rezultatom 25,01. Maja Ćirić, takođe se našla na drugom mestu i u trci na 400m ostvarila rezultat od 55,69.

16508001_983113725156137_1474932179991830238_n

Sanja Ristović ostvarila je najveći uspeh među seniorkama kada je pobedila u petoboju, osvojivši čak 3.366 poena. Naime, ona je odnela pobedu u četiri od pet disciplina – 60m prepone, skok uvis, bacanje kugle, skok udalj.

- “Odlično sam počela petoboj, ostvarivši lični rekord u skoku uvis. Ostaje mali žal sto nisam imala više hrabrosti u trci na 800m, ali ovaj petoboj mi je pokazao da sam spremna za mnogo veće rezultate i željno iškečujem sedmoboj napolju.” , ispričala nam je Sanja.

Odmah iza Sanje, na drugom mestu petoboja našla se Iva Savić sa 3.093 poena.

Takmičari AK Partizan takođe su bili veoma uspešni. Nikola Raičević osvojio je bronzu u trci na 1500m , sa rezultatom 4:02.55.

Nikola Raičević

Treće mesto zauzela je i Nataša Ćulafić na 3000m – 10:40.22.

nataša-naslovna-e1442151923449

U disciplini 3.000m hodanje, ubedljivu pobedu odneo je naš prošlogodišnji olimpijac – Vladimir Savanović, prešavši ovu dužinu za 14:08.02, ispred klupskog kolege Dimitrija Dejkovića, dok je vodeći do poslednjih 250m bio Predrag Pešić iz Partizana, koji je sakupio tri opomene u veoma strogom sudijskom žiriju i bio je diskvalifikovan.

Sve rezultate Državnog prvenstva za seniore/ke možete pogledati na sledećem linku: SLUŽBENI-REZULTATI

Autor: Kristina Bijelić