Oboren juniorski rekord Srbije u štafeti: Crno-bele takmičarke državne prvakinje!

Pojedinačno prvenstvo za mlađe juniore/ke, održano u beogradskoj dvorani, pokazalo je da imamo super talentovanu generaciju mlađih juniora! Opet smo, kao po tradiciji, bili najuspešniji klub u Srbiji, sa 12 osvojenih medalja.

Najuspešnija od svih bila je naša reprezentativka Tijana Japundžić, sa četiri titule prvaka Srbije i četiri zlatne medalje.

Osvojila je zlato na:
400m – 56,96s,
200m – 25,49s,
štafeta 4×200,
štafeta 4x400m.

U štafetama je zajedno sa svojim klupskim drugaricama oborila i dva državna rekorda.

63E948D1-247A-43A9-BA3F-6B221A8F0DF1

Zorica Stanić najbolja je kuglašica u Srbiji kod mlađih juniorki, a zlatnu medalju osvojila je hicem – 13.45cm.

33B46F8D-83F2-4268-ADA8-486EC5B5BA42

Barbara Stanković nas je obradovala sa novim nacionalnim rekordom u hodanju na 2000m – 9:43,93 i zlatnom medaljom.

IMG_4688

Valentina Slović postala je prvakinja Srbije u skoku s motkom sa rezultatom 3.10, a njena klupska drugarica Jelena Prpa osvojila je bronzanu medalju.

10A308DC-454A-4BB3-BEA7-AE226F759B5D

Štafeta 4x200m, u sastavu: Anđela Radojčić, Katarina Vreta, Jana Isailović i Tijana Japundžić postavila je novi rekord Srbije za mlađe juniorke i osvojila titulu prvaka Srbije!

D5C5AE4E-1B7C-4E91-93AA-F79D90BFB41C

Štafeta mlađih juniorki na 4×400 pomerila je granice apsolutnog rekorda za juniorke, te čak ni nacionalni reprezentativni tim nije bolji od njih. Sastav crno-belih lavica – Ksenija Opanković, Isidora Đurić, Jana Isailovic Jana i Tijana Japundžić ostvarile su rezultat – 4:00,09.

IMG_4692

Možemo se pohvaliti i činjenicom da smo izveli na teren četiri štafete i reći da je to snaga našeg kluba, jer imamo budućnost i nove crno-bele nade.

Muška ekipa takođe je pokazala odlične rezultate. Stefan Maksimović okitio se sa tri srebrne medalje na 400m, 800m …

IMG_4694

i u štafeti 4×200 sa svojim drugovima (sastav štafete Željko Bugarov, Stefan Maksimović, Luka Pivić i Aleksa Sekulić).

433307C9-F25E-4BC2-944C-1C0770976E32

Na 60m prepone obradovao nas je Aleksa Sekulić, osvojivši bronzu sa novim ličnim rekordom – 8,85s.

IMG_4697

Čestitamo svim atletičarima na dobrim trkama, novim rekordima, medaljama, dobrim plasmanima i titulama prvaka Srbije, kao i njihovim trenerima koji od njih stvaraju šampione.

Sve rezultate mozete naci na sajtu ASS, a svi oni koji žele da budu poput ove dece, mogu se upisati u AK Partizan 1945 i uz vredne treninge postatni šampioni. Čekamo vas! :)