ČETIRI TITULE ŠAMPIONA DRŽAVE PARTIZANOVIM ASOVIMA

Proteklog vikenda održano je Državno Prvenstvo Srbije u atletici za seniore/ke u Novom Sadu. Nošeni odličnim nastupima na prethodnom Finalu kupa Srbije, gde je Partizan kod seniora osvojio 2. mesto, a kod seniorki 3. Partizanovi asovi osvojili su ukupno osam medalja: četiri zlatne, jednu srebrnu i tri bronzane.

image-c261a40fdedb366b9e856cfbb1507341e174b23fa86519cd3539a662dd09b172-V

Najpre je Ristović Sanja osvojila srebrnu medalju na 100m sa preponama rezultatom 14.83, svojim nastupima izborila je mesto u seniorskoj reprezentacije u sedmobiju na predstojećoj Balkanijadi.

image-0.02.01.2af145ceaca1f35600689659641e2c4ae1263c9c1a045dbf366af5c86524b819-V

Prvo zlato za Partizan osvojila je Ilić Katarina (93) na 400m odličnim rezultatom 55.54, takođe je privukla pažnju selektrora i biće u srpskom dresu na Balkanijadi.

DSC_1335

Bronzu na 3.000m osvojila je Barać Danijela (81) sa 10:43.68.

juniorsko 7

Zatim je u odličnom i neizvesnom finalu na 100m zlato osvojio Kijanović Aleksa (97) sa 10.77, a prethodno je u polufinalu postavio svoj novi lični rekord 10.74 (vetar +1m/s), selektor na njega računa na 100m i u štafeti 4x100m. Nedavno je Aleksa pobedio i na Finalu kupa Srbije među seniorima, ali i na DP za juniore održanom u Beogradu. Pokazuje zavidan nivo kontinuiteta, a nepobediv je na domaćem terenu od zimske sezone gde je diminirao na 60m.

JAR 2015

Raović Miloš (94) odneo je pobedu na 400m rezultatom 47.73, takođe će po navici biti u sastavu Srbije na Balkanskom Prvenstvu u atletici. On je i sa štafetom 4x400m u sastavu: Rajić Vladimir, Raičević Nikola, Raović Miloš i Savić Sergej osvojio bronzanu medalju.

image-0d73058b75412e514701ac56582fc18398df23124d39571868d06c3ab8e7cf21-V

Veliko iznenađenje i radost donela je Savić Iva (98) u trci na 400m sa preponama, odnela je pobedu u vremenu 1:06.78, dok je njen rođeni brat Savić Sergej (97) u istoj disciplini kod seniora sa 57.86 osvojio bronzanu medalju.